Wśród wilków

Zapowiedzi – dobry blog literacki

Młodzi i nieugięci

Młodzi i nieugięci

Młodzi ludzie są różni. Gdyby tak dzisiaj na nich spojrzeć i ich ocenić, to można na ich temat powiedzieć bardzo dużo. Jedni są grzeczni i ułożeni z bardzo dobrego domu. Zawsze robią tak jak każą rodzice. Z kolei ich przeciwieństwem są ci źli. Z młodymi to bywa różnie. Tak, z młodymi ludźmi to tak naprawdę nigdy nic nie wiadomo. Jak nigdy nie wiadomo co w dorosłych osobach siedzi, tak nigdy nie wiadomo czego można spodziewać się po osobach młodych. O młodzieży w swojej najnowszej książce “Ekipa. Crew. Tom 1” pisze Tijan Meyer.

Szkolna ekipa

Jeżeli ktoś kojarzy nazwisko tej autorki, to na pewno czytał Fallen Crest. Jedna z najlepszych sag ostatnich czasów, która skierowana była do młodych ludzi. Jak więc widać Tijan Meyer umie doskonale trafić do serca młodych czytelników, którzy są na etapie szkoły średniej. W serii o Fallen Crest mieliśmy do czynienia z poukładaną Samanthą – Sam i dwoma braćmi – Loganem i Masonem. Całość obejmowała siedem wspaniałych książek. Tutaj Meyer dopiero jak widać zaczyna się rozkręcać. Można spodziewać się jednak wspaniałej akcji, która zachwyci wiele osób – nie tylko młodych czytelników. Całkiem możliwe, że nawet starszym paniom opowieść o młodych uczniach może zachwycić. Główną bohaterką w “Ekipa. Crew. Tom 1” jest Bren Monroe. Z góry widać, że nie jest to dziewczyna, która da sobą pomiatać. Jako jedyna dziewczyna należy do Wolf Crew – ekipy, która na co dzień uczęszcza do Roussou High School. Oprócz niej do ekipy należy także Jordan, Zelman i Cross. Ten ostatni ma prawo tylko dotknąć naszej głównej bohaterki.

Szkolne wyzwanie

Nasza Bren to typowa chłopczyca. Razem ze swoimi kumplami są dziećmi wyjętymi spod prawa. Matka nie żyje, ojciec siedzi w więzieniu, a brat starszy ma już swoje życie. Drugą ekipą rządzącą w szkolę, trochę liczniejszą jest ekipa Alexa Ryersona. Alex to brat byłego chłopaka Bren. Obie ekipy na ogół nie wchodzą sobie w paradę. Każda żyje swoim własnym życiem i przestrzegają jakiegoś niepisanego regulaminu. Wszystko dla dobra swojej grupy. Do szkoły pewnego dnia dołącza Race Ryerson, – kuzyn Alexa. Skoro jego rodzina jest w jednej ekipie, to chyba normalne, że i Race powinien do nich dołączyć. Tak nie jest. Race wykazuje nadmierne zainteresowanie Bren. Na tyle, że jest gotowy przyłączyć się nawet do ekipy Wilków – czym zdradzi swoją rodzinę. Czy taka sprawa może zostać uznana za normalną? Oczywiście, że nie. To co zrobi Race nie ujdzie uwagi nikomu. Co się stanie z ekipą Wilków, która była dla siebie do tej pory jak rodzina?

Tło zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com